Biltjänst Västgötagatan

Lidköpings Biltjänst AB startade 2002. Företagets mål från start har varit att vara bäst på begagnatsidan vad gäller bilförsäljning. Grundstenen till företagets start var att ta hand om begagnatförsäljning åt kunder - att sälja bilar på uppdrag. Denna byggsten finns kvar än idag, men man köper även bilar, till stor del från företagsmarknaden, samt bygger upp det egna lagret genom inbytesbilar. Företaget omsätter i dagsläget över 800 bilar per år. Biltjänst driver utöver bilförsäljning även Avis Biluthyrning i "gamla Skaraborg", samt Meca Bilverkstad i Lidköping.

Vi omsätter över 800 bilar på ett år, vilket gör att vårt lager ständigt förnyas. Du bör därför hålla ögonen öppna på vårt dagsaktuella lager. Vill Du titta närmare på någon bil så ska Du bege Dig till vårt försäljningskontor på Västgötagatan, Margretelundsområdet. För att säkerställa att den aktuella bilen finns för visning hos oss, samt med tanke på att samtliga våra bilar är parkerade utomhus, ber vi Er kontakta oss före visning för att kunna ge Er bästa service. Ring gärna och ställ frågor, tel 222 66.

Hos oss har Du möjlighet att byta in Din bil. Behöver Du hjälp med finansiering, så kan vi hjälpa till med det också.

Samtliga bilar hos oss är varudeklarerade och vi lämnar garantier på alla våra bilar till Dig som köpare.

Vi hoppas att Du ska finna stort nöje hos oss och finna Din nya bil!

Bilar till salu!

Öppettider försäljning

Mån - fre: 9 - 18 (Lunch mellan 13 - 14)
Lör: 9 - 14
Sön: stängt

 

 

Säljare

Zeljko Rasic

Zeljko Rasic
Säljare
Tel: 0510 - 42 60 30
zeljko@biltjanst.se

Fredrik Blomkvist

Fredrik Blomkvist
Säljare
Tel: 0510 - 42 60 35
fredrik@biltjanst.se

Alexander Hambäck

Alexander Hambäck
Säljare
Tel: 0510 – 42 60 37
hamback@biltjanst.se

Joline Lyttinen

Joline Lyttinen
Säljare
Tel: 0510 - 42 64 16
joline@biltjanst.se

Mikael Holmqvist

Mikael Holmqvist
Försäljningschef
Tel: 0510 - 42 60 32
mikael@biltjanst.se

Peter Fröjd

Peter Fröjd
VD
Tel: 0510 - 42 60 36
peter@biltjanst.se

 

Rekondverkstad

Christopher

Christopher Jonsson
Rekondchef
christopher@biltjanst.se

Mattias Mayer

Mathias Mayer
Rekond
mathias@biltjanst.se

Alexander Stosic

Alexander Stosic
Rekond
alexander@biltjanst.se

Jesper Ludvigsson

Jesper Ludvigsson
Rekond
jesper@biltjanst.se

 

Ekonomi

Jessica Fröjd

Jessica Fröjd
Ekonomi
Tel: 0510 - 42 60 39
jessica@biltjanst.se

Dick Agerhjelm

Dick Agerhjelm
Ekonomi
dick@biltjanst.se

 

Sandra Storm

Sandra Storm
Ekonomi
sandra@biltjanst.se

 

Här hittar ni oss!

Bilar på Västgötagatan

Biltjänst Västgötagatan

Biltjänst Västgötagatan

Biltjänst Västgötagatan

Biltjänst Västgötagatan

Biltjänst Västgötagatan

Biltjänst Västgötagatan

Biltjänst Västgötagatan